sob., 29 maj

|

Kopaniec

WARSZTAT W RUCHU - Ciało o wolności /gościnnie z #Jogazgłową

JAKI JEST CEL I KIERUNEK WARSZTATU W RUCHU? Głównym założeniem warsztatów, jest to że ciało i jego ruch ma leczniczą, dynamiczną i nieustannie zmieniającą się moc. Celem tych zajęć jest więc przede wszystkim zbliżenie się, odnalezienie i ucieleśnienie poczucia swojego wewnętrznego nauczyciela.

Nie prowadzimy sprzedaży biletów
Zobacz inne wydarzenia
WARSZTAT W RUCHU - Ciało o wolności /gościnnie z #Jogazgłową

Czas i lokalizacja

29 maj 2021, 16:00 – 19:00

Kopaniec, Kopaniec 69A, 58-512, Polska

O wydarzeniu

JAKI JEST CEL I KIERUNEK WARSZTATU W RUCHU? Głównym założeniem warsztatów, jest to że ciało i jego ruch ma leczniczą, dynamiczną i nieustannie zmieniającą się moc. Celem tych zajęć jest więc przede wszystkim zbliżenie się, odnalezienie i ucieleśnienie poczucia swojego wewnętrznego nauczyciela. Będziemy szukać tych jakości poprzez praktykę w ruchu (czasem przy muzycę czasem w ciszy). Ty wybierasz czy będzie to bardziej subtelny czy bardziej dynamiczny ruch, w zgodzie z tym do czego Tobie będzie bliżej energetycznie w tym dniu. Zatem będzie to przestrzeń z możliwością na doświadczenie siebie w różnych bezpiecznych kontekstach.

Na warsztacie będziesz mógł/mogła sprawdzić dla siebie jak się czujesz z zaproponowanymi technikami i żebyś mógł/mogła zabrać je dla siebie i ze sobą być może korzystając z nich w życiu później, również w praktycę jogi (!). Zaproponuje ćwiczenia oparte na czynnikach leczących tak abyś mógł/mogła stosować je regenerująco w momentach poczucia zmęczonego ciała. Zapraszam CIEBIE jeśli jesteś ciekawa/ciekawy perspektywy tych zajęć. Opieram się na wieloletnim doświadczeniu kontaktu z różnymi metodami skłaniającym mnie do wniosku, że PROSTOTA RUCHU jest dla mnie fundamentem.

Jeśli jesteś spragniona/spragniony ruchu, pogłębienia kontaktu z ciałem, poszerzenia świadomości siebie w odniesieniu do umysł/ciało/relacje, jeśli chcesz sprawdzić jak tego typu zajęcia mogą wpłynąć na Twój ruch w praktycę Jogi - zapraszam Cię. Jest to warsztat otwarty co oznacza, że jest dla osób początkujących jak i zawansowanych w korzystaniu z technik budowania świadomości siebie. Ćwiczenia będą dopasowane tak, abyś mogła/mógł podążać wg miejsca w którym jesteś. Dodatkową istotną informacją jest też to, że jest to WARSZTAT W RUCHU, ale też BEZRUCHU. Bezruch jest również ruchem. Zewnętrzny bezruch widoczny dla innych może być wewnętrznym ruchem odczuwalnym tylko dla Ciebie. Będziemy poszerzać tą perspektywę i eksplorować ją już na samym warsztacie. Inspiracją do ruchu będzie również MIKRORUCH.

Na ten moment w odniesieniu do tego zostawiam dla Ciebie mam nadzieje inspirujący fragment tekstu "Uczyć się uczyć" dla Tancerzy - Metoda Feldenkraisa: "Ruch ręki w jedną, potem w druga stronę. Przy czym "ruszam" byłoby tu przesadnym określeniem. Raczej "wprawiam w ruch" i cierpliwie czekam. Uważnie obserwuję jak dzisiejszy ruch niejako sam wydarza się. (...) Doświadczenie gęstnieje. (...) Im mniejszy, wolniejszy i przy tym bardziej uważny potrafię zrobić ruch, tym moje jego doświadczenie staje się bogatsze i bardziej wciągające... (...) Z czystą ciekawością wykonywać codzienne i niecodzienne ruchy z gracją oraz bez wysiłku wykorzystując swój potencjał. Staję się artystą ruchu." : )

ZATEM O CZYM BĘDZIE WARSZTAT? O poszukiwaniu prostych ścieżek ruchu O poszerzaniu świadomości tego co robię w ruchu O decyzji/wpływie O szukaniu korzenia /ugruntowanie/ O wolności ruchu O dawaniu ciału opcji O ciele, które może być czułym a jednocześnie pewnym siebie przewodnikiem.

Warsztat głównie opiera się na technikach terapii tańcem i ruchem, na podejściu do ciała wg Aleksandra Lowena, na podejściu do spiralnego ruchu ciała wg Tai Chi

KIEDY? Spotkamy się w sobotę 29 MAJA 2021 o godzinie 16:00. Warsztat potrwa do godziny 19:00

GDZIE? Dolina Harmonii w czasie wydarzenia: Joga o wolności w Dolinie Harmonii. Pomajówka.

https://www.facebook.com/events/210113477527506

CO ZABRAĆ? - wygodny dla siebie strój - coś do picia

KOSZT I PŁATNOŚĆ Koszt warsztatu to 80zł. Jeśli w tym momencie to dla Ciebie dużo proszę daj znać wymyślimy cenę, która będzie odpowiednia do Twojej sytuacji finansowej.

KONTAKT I INFORMACJE e-mail: warsztaty.mariabauta@gmail.com tel. 508009559

PROWADZĄCA. KIM JESTEM?:) Maria Bauta: trenerka rozwoju osobistego wg komunikacji opartej na empatii (NVC) wg standardów Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, przed obroną rocznego Szkolenia z Technik Terapii Tańcem i Ruchem, w trakcie 4-letniej Szkoły Psychoterapii metodą Analizy Bioenergetycznej wg Aleksandra LOWENA, w 2018r. ukończyła szkolenie kształcące umiejętność kontaktu z felt sense - Focusing Relacji Wewnętrznych na poziomie I i II. Uczestniczka rocznej szkoły "Sex nad Love School" Karo Akabal. Autorka przestrzeni "Artystatwórca", w trakcie tworzenia projektu autorskich warsztatów z Ciałoruchu. Ukończyła I i II poziom Reiki. Osobiście od ponad 10 lat korzysta z budowania świadomości ciało-umysł-relacje również poprzez takie techniki i formaty jak TRE, Analiza Bioenergetyczna, Life Force, Focusing, NVC, Tai Chi, 5rytmów, GAGA, Pilates, ćwiczenia oddechowe, metoda Feldenkraisa i wiele innych.

INSPIRACJA NA WARSZTAT: "Jeśli będziesz uważny i obecny, energie same znajdą do siebie drogę." Wojciech Karczmarzyk/ROLFER

Udostępnij to wydarzenie